Being a Parisian -kind of-

I’m wearing: Shein coat/ceket • Addax turtleneck/balıkçı yaka • Shein jeans • Lightinthebox french beret Zaful bag / çanta • Romwe boots/botlar

Lately I’m into that chic and effortless “parisian” look (if you can’t tell just look at my lastest 3 posts). It’s not something I’m doing intentionally also I’m not saying that wear a french beret and whoala you look parisian. I can not deny the feminine and elegant mood that a french beret gives you but it’s not just about wearing it. I love wearing basics, that’s the truth but there are tons of different styles that you can create with them. And my favorite part about a parisian outfit is how basic and effortless it looks and that’s definitely my thing!

Since yesterday was the first day of spring I decided to stop wearing -my beloved- coats after this week. Literally, I believe that’s just the right time. It’s going to be real challence for me since I’m so used to them but it’s also going to so much fun to play around with shorter jackets and blazers (I guess).  So let me talk about the coat on me today while I can still talk about coats. I have a very very bad habit: I find the most amazing items of each season at the end of the season. I always find that perfect sandals at the end of summer, that amazing suede jacket at the end of autumn and I found this perfect suede+fur inside coat just now, end of winter. So probably I won’t have chance to wear it again until next year such a shame (yes, I stick to my words) On the other hand if it’s still cold/wintery enough where you live I definitely recommend you to have this coat in your closet. It’s such a joker but strong piece at the same time, it keeps you super warm, plus it has the softest (purpleish) grey that you can easly match with any color.

Son zamanlarda çabasız şık “parisian” görüntüsünü çok seviyorum (eğer fark edemediyseniz son 3 yazıma göz atabilirsiniz). Aslında bilinçli olarak yaptığım bir şey değil, ayrıca kafaya bir fransız beresi kondurup “tamamdır parisli oldum!” demek istemiyorum. Fransız beresinin yaydığı buram buram feminenlik ve elegantlığı inkar edemem ama olay tamamen onunla ilgili değil. Basic parçaları giymeyi seviyorum ve işin zevkli yanı da basic parçalarla yaratılabilecek onlarca farklı stil oluşu. Parisian stiliyle ilgili en çok sevdiğim şey de en basit parçalarla oluşturulmuş çabasız şıklık etkisi ve bu da tamamen benim ilgi alanıma giren bir şey.

Dün resmi olarak baharın ilk günü olduğundan bu haftayı kaban giymek için son şansım olarak belirledim, yani bu haftadan sonra kabanlarımı bir kenara kaldıracağım (sonunda). Basit bir bluz ya da balıkçı yakanın üstüne bir kaban atmaya o kadar alıştım ki bu benim için çok zorlayıcı olacak ama aynı zamanda kısa ceketleri ve blazerları keşfetmenin de bir o kadar zevkli olacağını tahmin ediyorum. Öyleyse bırakın da şansım varken üstümdeki kabandan uzun uzun bahsedeyim. Çok kötü bir alışkanlığım var (ya da şanssızlık mı desem) her mevsimin en güzel parçalarını o mevsimin sonunda buluyorum. Yani en harika sandaletleri yaz bitince, hayalimdeki süet ceketi sonbaharın sonunda bulurum ve bu mükemmel dışı süet içi kürk ceketi de daha yeni, kışı bitirdiğimizde buldum. Büyük ihtimalle seneye kadar bir daha bu ceketi giyme şansım olmayacak (sözüme sadığım). Diğer bir yandan, eğer sizin bulunduğunuz yer hala yeterince soğuksa bu ceketi gardırobunuza eklemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Aynı anda hem joker hem de güçlü bir parça çünkü hem sıcacık tutuyor ve grinin biraz morumsu o hemen hemen her renkle kolaylıkla kombinleyebileceğiniz tonunda, hem de yakasından fermuar ve kemer detaylarına tüm tasarımıyla dikkat çeken bir parça.

 


Leave a Reply