Trench Season

ROMWE  TRENCH / TRENÇKOT   ( Similar HERE or HERE )
H&M  TSHIRT / TISÖRT
ROMWE  JEANS   ( HERE / BURADA )
MANGO  BAG / ÇANTA
SHEIN  SANDALS / SANDALET   ( HERE / BURADA )
 Hi everyone! The first rain of the fall is dropped yesterday here so it’s offically trench season! I believe a good green trench is a must have for all wardrobes as much as basic tees and comfy jeans. Even I don’t have anything to wear that day I go for a basic white tee, my favorite jeans and a long trench. And it goes pretty well with boots or sneakers or heels or just like today I’m wearing sandals!

Use code “RWmelikeninstilgunlugu60” on Romwe.com  to get 60% off everything!


Merhaba! İlk sonbahar yağmurunun düşüşüyle trençkot sezonunun açılışını yapmanın zamanı geldi! Şöyle güzel bir asker yeşili trençkot bana göre her gardıropta olması gereken, beyaz tişört, jean pantolon gibi bir parça. Giyecek hiç bir şey bulamasam düz renk bir tişört ve favori kot pantolonumu kombinleyip üstüne uzun bir trençkot atmayı çok seviyorum, zaten bot, spor ayakkabı ve topuklularla ya da benim bugün tercih ettiğim gibi sandaletlerle bile uyum sağlayabiliyor.

Romwe.com’dan yapacağınız alışverişlerde “RWmelikeninstilgunlugu60” kodunu kullanarak tüm ürünlerde geçerli %60 indirimden faydalanabilirsiniz!! 

 


1 Comment

  1. Zuzia says: Reply

    I am in love with your amazing style 🙂

Leave a Reply